Yorum Yaparak Ücretsiz Blog Backlink Alabileceğiniz Türkçe Siteler

Yazar: SEMVESEO - Tarih: 28 Nisan 2018

Backlink satın almanın yasak olması nedeniyle, SEO ile uğraşanların kaynakları oldukça kısıtlı. Kaliteli siteler diğer sitelere bağlantı vermiyorlar. Content is king mantığıyla çok iyi içerikler oluşturulsa dahi, kolay kolay bu içeriklere doğal backlink verilmiyor. Çünkü önceden site sahipleri sitelerini amatör ruhla geliştiriyorlardı ama artık neredeyse sitelerin tamamının varlık sebebi, para kazanmak. Böyle olunca da hiçkimse başka sitelere bağlantı vererek kendi sitesinin değerini düşürmek istemiyor. Birçok SEO, bunun doğru olmadığını, yazılarda mutlaka önemli ve ilgili sitelere link verilmesi gerektiğini söylese de, bu riske girmek pek mümkün olmuyor.

Sitenin backlink alabilmesi için sınırlı kaynaklar arasında yer alanlardan birisi de “Blog Yorum Backlink” denilen, yorum kabul eden blogların ilgili yazılarına yorum yazılarak elde edilen backlinkler.

Blog Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Mutlaka ama mutlaka zamana yayın. Üç günde 300 blogdan yorum alırsanız siteniz ceza alır.
  • İçeriğinizle uyumlu bloglardan backlink almaya çalışın,
  • Sürekli aynı başlık ile link almayın, sürekli başlıkları değiştirin,
  • Yorumunuzun onaylanabilmesi için, yorum yazılan bloga katkıda bulunmaya özen gösterin. Yani yazı ile ilgili, mantıklı, işe yarar yorumlar yapın. “Teşekkür ederim, çok yararlı bilgi, zaten sen sürekli takip ediyorum”, gibi içi boş yorumlar onaylanmaz. Zamanınızı boşa harcadığınızla kalırsınız. Günde 2 tane blog yorum backlink alacaksınız zaten. Buna da 2’şer dakikanızı ayırmaktan çekinmeyin.
  • Sitenizle ilgili kaliteli blogları sürekli takip edin. Yorum yapmasanız dahi sizin bilginizi artırırlar. Hele de bu bloglarda işe yarar yorum yazarsanız, etkileşim artar ve kalıcı backlink alabilirsiniz.

Ücretsiz Blog Yorum Backlink Alabileceğiniz Siteler:

Lütfen siteleri çöpe çevirmeyin. Bloglar, webmaster forumlarından alınmıştır. Listeden sitesini sildirmek isteyenler bu konu altına yorum yazabilirler. Yorum yazarak Blog Backlink alabilceğiniz siteler:

Yorum yaparken sayfanın ana anahtar kelimelerini yorumunuzda kullanmaya özen gösterirseniz, yorumunuz daha kolay onaylanır. Listeyi ara ara güncelleyeceğim. Blogunuzun blog backlink listesinde yer almasını istiyorsanız yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Bir diğer backlink kaynağı olan, Türkçe dizinler için liste sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kategori: SEO Etiket: #, #, #