Apple Haritalara İşletme Ekleme(Telefon Gerekli)

Yazar: SEMVESEO - Tarih: 10 Şubat 2018

İşletmenize müşteri çekmenin para ödemeden yapılabileceği yollardan birisi, yerel aramalarda, yerel dizinlerde ve haritalarda işletmenizin yer almasını sağlamaktır. Yerel SEO açısından oldukça önemli olan işletmenin haritalara eklenmesi konusunda, Apple haritaların da büyük önemi bulunuyor. Ülkemizde harita üzerinden işletme aramak belki daha yaygınlaşmadı ama ilerisi için şimdiden yatırım yapmakta zarar yok.

Önemli haritalardan birisi Apple haritalar. Bu haritaya işletme eklemek ise oldukça kolay. Adımlar şu şekilde:

  1. Apple Maps Connect adresine Apple kimliğimiz ile giriş yapıyoruz. Kimliğimiz yoksa, yeni bir tane oluşturabiliriz.
  2. Mevcut işletmelerimizi Yerlerim bağlantısından görüntüleyebiliriz. Yeni bir işletme eklemek için üst soldan, Yer Ekle’ye tıklıyoruz.
  3. Daha önceden işletmenin eklenip eklenmediğini kontrol etmek için, işletme adını yazıp aratın. Sonuçlarda yoksa, alt taraftaki Yeni Yer Ekle linkini takip edin.
  4. Gerekli alanları doldurup adımları takip ediyoruz. İşletme onayı için telefonla aranacaksınız. Size verilen kodu ilgili alana girdiğinizde son sayfaya erişebileceksiniz. Denetime gönder bağlantısını tıklayarak da işletmenizi denetime gönderebilirsiniz. 2-3 gün içinde sonuç alabileceksiniz.
  5. Daha önceden bir işletmeyi haritaya eklediyseniz, yer ekle sayfasından işletmenizi aratın ve çıkan sonuca tıklayın. Alt sağda bulunan Bu Yeri Talep Et butonuna tıklayın ve işletme detaylarını düzenleyip, yukarıdaki adımları takip edin. Onayın ardından artık bu işletme de sizin yönetiminize girecektir.

İşletmeniz artık Apple ürünlerindeki, iPhone dahil, haritalarda listelenecektir.

Kategori: SEO Etiket: #, #